Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 30 гостей на сайті
19
бер.
2016
Мужність перемагає. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Роздуми

Ми часто говоримо про мужність наших героїв: військових, волонтерів, добровольців… Сьогодні хочу звернути ваш погляд на мужність Христа – першого і вічного Героя. В мужності Ісуса Христа бере початок кожна людська мужність, рішучість і відвага. В книзі пророка Ісаї читаємо: «Обличчя Свого не сховав від ганьби й плювання. Але Господь Бог допоможе Мені, тому не соромлюся Я, тому Я зробив був обличчя Своє, немов кремінь, і знаю, що не буду застиджений Я»(Iс.50:7). Не лице Ісуса було камінним, але як кремінь була Його воля. «Обличчя Свого не сховав від ганьби й плювання… Я зробив був обличчя Своє, немов кремінь». В земному житті Господа покора і рішучість були поряд. Від народження до смерті і воскресіння, Господь не звернув з дороги, хоч усі перешкоджали Йому. Не було місця для сумнівів у Його душі. В Його поставі було видно рішучість. Рішучість перейшла у мужність, що не знає відходу назад. Рішучість була випробувана і перемогла:

1. Пропозиції цього світу. «Спостерігши ж Ісус, що вони мають замір прийти та забрати Його, щоб настановити царем, знов на гору пішов Сам один» (Ів.6.15). У той день юрба хотіла прийняти Ісуса як пророка і на хвилі народного тріумфування привести Його до влади. Юдеї були готові підтримати Його, коли Він дав їм те, чого хотіли. Він зцілив і нагодував їх і вони були готові зробити Його своїм правителем. Та Він залишив їх, уникаючи підступної пропозиції.

Світ пропонував Митрополиту Йосифу Сліпому зректися Христа та перейти в Руську (Російську) Православну Церкву. Митрополит рішучо не послухав пропозицій світу. Після відмови його засудили на вісім, а пізніше ще на сім років таборів.

2.Мужність перемогла намови друга. Коли Ісус говорив про муки, розп'яття і смерть, які чекали його, «Петро став Йому докоряти»(Мт.16.22). Петро уявляв собі Месію могутнього, переможного і овіяного славою. Іде Спасителя, страждаючого на хресті, здавалася йому неприйнятною. Петро відкликав Ісуса і став переконувати: «Цього, не повинно і не може трапитися з Тобою». І тоді почув жахливу догану: «Відійди від Мене, сатано!» Щоб зрозуміти цю трагічну сцену, потрібно дещо усвідомити. У буквальному сенсі сатана означає противник, суперник. Поради Петра були не від Бога, а людськими. Сатана - це будь-яка сила, яка шукає можливості звести нас з Божої дороги; сатана - це вплив, що заохочує нас повернути назад з важкого шляху, приготованого для нас Богом; сатана - це поради, які спонукують керуватися людським бажанням, а не заповідями Бога. Ще більш гострими ці слова ставали через те, що вони виходили від друга. Петро такговорив, бо не міг уявити Ісуса помираючого на хресті.
Найстрашніша спокуса - це спокуса, джерелом якої є любов. Часто егоїстична любов намагається відвести нас від небезпек слідування за Христом і від тягарів хреста. В той день Ісуса найбільше зранило те, що спокусник заговорив через ніжну, але заблукану любов Петра. Ось чому друг може стати спокусником.

3.Рішучасть Спасителя була випробувана слабостями друзів. «Усі учні тоді залишили Його й повтікали...» (Мт26.56). Основним для Ісуса було виконання волі Отця Небесного. «Бо Я з неба зійшов не на те, щоб волю чинити Свою, але волю Того, Хто послав Мене»(Iван.6:38); Погляд Спасителя був спрямований до неба, а не на поступки ближніх . «Доки є день, потрібно, щоб робили діла того, хто мене послав» Ів.9.4. Не зважаючи на зради, покинення, слабкість віри своїх учнів, був послушним «аж до смерті, і то смерті хресної...»Фл.2.8.

4.Мужність перемогла смуток. Сум, який Він пережив, взявши на себе людські гріхи. В цей момент тягар гріха цього світу ліг на серце Ісуса. Він, Який не знав гріха, став жертвою за гріх за всіх нас (2 Кор. 5,21), карою, яку Він переносив за нас, було відлучення від Бога. Це таємниця глибини страждань, яку ми можемо тільки подивляти.

5. Зверніть увагу на легкість, з якою Ісус міг відмовитися від хреста. Пилат міг відпустити Його, якби Господь попросив. Легіони ангелів прийшли б Йому на допомогу(Мт.26.53). Він сам міг зійти з хреста (Мт.27.42) Спаситель помер за власним вибором. У Нього не було ніякої потреби приходити в Єрусалим у ці дні. Навіть в Гефсиманії Він міг врятуватися, тому що була ніч і багато хто був готові допомогти Йому зникнути з міста. Кожен Його крок в останні дні ясно показує, що Ісус Сам віддав Своє життя. Ісус помер не тому, що люди вбили Його, а тому, що Він вибрав смерть.

6.Ісус перетерпів приниження від народу. Господь сам ішов на муки… знав, що наступають дні,коли вороги будуть насміхатися над Ним, будуть бити, оплюють і вб’ють Його. Його душа відчувала страждання. Але Він ішов їм назустріч. Натовп, священики, навіть розбійники глумилися з Нього: «Інших спасав, а Самого Себе не може спасти! Коли Цар Він Ізраїлів, нехай зійде тепер із хреста, і ми повіримо Йому!»(Матв.27:42). «Чекай, побачмо, чи прийде Ілля визволяти Його»(Мт.27.49). Важким, жорстоким катуванням Господь протиставив Свою волю. Ніхто не міг відвернути Його від мети. Господь вирішив: потрібно померти, щоб спасти. Він спасає , тому, що любить нас більше ніж себе. Віра в Бога – надійний фундамент рішучості. Кожну жорстокість можна перемогти волею і рішучістю. Мужність – це властивість духу, яка дає людині здатність зустрічати небезпеки і труднощі з твердою рішучістю,без страху і хитання. Ті, які люблять Бога, подібно до Ісуса Христа, приймають все, що дає життя сміливо, без розпуки і нарікання.

7.Ісус переміг страждання і агонію смерті. Біль, спрага, спека,самотність, смерть: ніщо не зупинило Його рішучість. Віра в Бога – надійний фундамент рішучості. Кожну жорстокість можна перемогти волею і рішучістю. Важким, жорстоким катуванням Господь протиставив Свою волю. Ніхто не міг відвернути Його від мети. Господь вирішив: потрібно померти, щоб спасти багатьох. Він спасає, бо любить нас більше ніж себе. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне»(Iван.3:16) Мужній – не піддається почуттю страху, не боїться перешкод і небезпек. Таким був Ісус Христос.

Біблія говорить: «Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, будьте міцні»(1Кор.16:13). Якщо ми залишимося вірними Богу, навіть тоді, коли здається, що Бога взагалі немає, якщо будемо відчайдушно і до кінця триматися віри, без сумніву, настане світанок і ми подолаємо всі труднощі. У вірності Христу, в мужності віри є завдаток усіх майбутніх  перемог. Переможцем буде той, хто відмовляється повірити в те, що Бог забув його, навіть тоді, коли він кожною клітиною свого єства відчуває, що він кинутий. Переможцем буде той, хто ніколи не залишить своєї віри, навіть тоді, коли він відчуває, що для неї немає ніяких підстав. Переможцем буде той, хто, навіть ідучи долиною смертної тіні може сказати: «Господь Пастир мій, нічого мені не бракуватиме!»Пс22. Тим, хто був мужній і рішучий у вірі Господь обіцяє: «Переможцеві сісти Я дам на Моєму престолі зо Мною, як і Я переміг був, і з Отцем Своїм сів на престолі Його»(Об.3:21)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 11 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину