Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 57 гостей на сайті
13
черв.
2018
Як жити, щоб не журитися. Мт.6.22-33 Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

В Нагірній проповіді Ісус відповів на запитання, яке в той час хвилювало багатьох: чи можна спасти свою душу, не покидаючи прив’язання до багатства, розкоші, розваг? Чи можна жити так, щоб вічність осягнути і своїх кумирів не покидати? Ні! Відповідає Христос. «Ніхто двом панам служити не може, бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує». Так завжди буває в житті. Так само не можливо бути відданим Богу і мати прив’язання до земних речей. Як серце не може розділитися і жити, так і ви «Не можете Богові служити й мамоні». Бо якщо бажання багатства перетвориться в пристрасть, людина починає про журитися.

В словнику української мови журба означає невеселий настрій, важкі почуття, печаль, смуток. Звичайно, журба буває різною. Природня журба. Сум за тим, кого не¬має, туга за рідними… Біль терпіння
Журба будуюча. Жагуче бажання чогось кращого, каяття за гріхи, або скорбота в терпіннях. Ісус в Гетсиманії: «Обгорнена сумом смертельним душа Моя!» Мр.14.34. 
Журба вбиваюча. Невеселий настрій, важкі почуття, печаль і смуток. Саме від такого стану Ісус застерігає своїх учнів. В народі кажуть: «Журба їсть людину, як ржа залізо», Руйнуюча журба веде у депресію. Стає причиною фізичних і духовних хворіб. «Журба су¬шить, журба в’ялить, журба із ніг валить». Євангельський уривок пропонує три рятівних думки. Щоб не стати жертвою журби:

І. Залиши другорядне.
Не журіться - тобто нехай печаль і смуток, бажання земного не відволікають вас від головного. Якщо Бог годує птахів, які не сіють і не жнуть, - якщо Він одягає красою польові лілеї, то Він благословить і вашу працю, коли будете шукати найперше Царства Божого і правди його. Слова «не журіться» зовсім не означають, що потрібно як птицям не сіяти і не жати, або як лілеям – не працювати. Суть не в тім, що птахи нічого не роблять, а в тому, що вони не журяться. Тривога про день завтрашній свідчить про недовіру до Бога. Ісус застерігає, щоб турботи про їжу і одяг не приводили до стану безнадії і відчаю. «Хто ж із вас, коли журиться, зможе додати до зросту свого бодай ліктя одного?» Святий Августин вважає, що Господь говорить про вік людини. Тобто, хто з вас, без Бога може продовжити своє життя хоча б на одну годину? - Чого ж тоді журитися? У цьому уривку Ісус завдає удар по нашій тенденції зосереджувати своє життя на їжі і одязі, втрачаючи таким чином її істинний сенс.
Проблема виникає від журби про те, що будемо їсти і носити через десять, двадцять чи тридцять років. Таке занепокоєння про майбутнє - гріх, бо що воно заперечує любов, мудрість і силу Божу. Така турбота змушує нас витрачати всю свою енергію на те, щоб переконатися, що ми будемо мати достатньо всього для нашого життя. І поки ми будемо переконуватися в цьому, наше життя пройде, а ми втратимо основну мету, для якої були створені.

Бог створив нас на Свій образ для більш високого призначення, ніж споживання їжі. Живемо тут і зараз, щоб любити Бога, поклонятися і служити Йому. Представляти Його інтереси на землі. Наші тіла повинні бути слугами, а не панами для нас. Бажаючи захистити нас від руйнівної турботи, Ісус кілька раз наголошує: «Не журіться…»

ІІ. Думай про головне.
«Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться». Це Божа програма "соціального захисту". Господь укладає заповіт. Він говорить: "Якщо ти поставиш Божі проблеми на перше місце, Я подбаю про твої майбутні потреби». Обов'язок віруючого - жити для Господа і бути впевненим, що Бог дбає про майбутнє. Суєта і турбота несумісні з праведністю. Сумніваючись в Божій опіці, ми відходимо від справжніх цілей життя. Бог задовольнить потреби тих, хто цілком покладається на Нього. В об’явленні Ісус сказав св. Терезі: «Ти думай про Мне, а Я буду думати про тебе» Робота - це просто спосіб поповнення поточних потреб; все, що понад цього, входить в опіку Господа. Тому, ми ведем постійну боротьбу, щоб не прив’язатися до речей видимих, але дивитися на невидиме - вічне.

ІІІ. Живи сьогодні.
«Отож, не журіться про завтрашній день, бо завтра за себе само поклопочеться. Кожний день має досить своєї турботи!» Мт6.34. Це третій лік від руїни журби. Ми покликані жити повнотою сьогоднішнього дня: завтра саме потурбується про себе. Творець хоче, щоб ви принесли славу Йому. Сьогодні працюйте – для слави нашого Господа. Тоді Господь дасть вам відчути цінність життя, вартість любові і радість спокою. «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали»Ів.10.10. Пам'ятайте, що Бог веде ваш щоденник, ваше життя відкрите перед Ним. Ваша уява, справи, таємні думки відкриті перед Ним. «Бо ми Його творіння, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували»Еф.2.10.

«Сьогодні день приємний, сьогодні день спасіння» Що Він бачить сьогодні? Бог зажадає звіту за цей день. Чим швидше ви прийдете до Христа, тим більше ви зробите для Нього. Чому ж не прийти сьогодні? Чим швидше ви прийдете до Христа, тим кращою буде ваша вічність. Чому ж не прийти сьогодні і не почати збирати скарби на небесах? Чим швидше ви зважитеся, тим мень марної журби буде в житті.. Прийдіть зараз. Дух Святий говорить: «Сьогодні, як голос Його ви почуєте, не робіть затверділими ваших сердець»Євр.3.7-8. .

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 11 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину