Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 67 гостей на сайті
27
січ.
2018
Двоє людей зайшли до храму. Лк.18.10-14 Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

e3dc1c9ad3cb429e0a10a78465e05ce0«Двоє людей до храму увійшли помолитися» Ми багаторазово чули притчу про митарі і фарисея. Але кожного разу відкриваємо щось нове.  Чому двоє людей? Чому не «Фарисей і митар зайшли в храм помолитися»? А справа у тім. Що митарів (збирачів податків), юдеї не вважали людьми. Фарисеїв, знавців закону, поважали. А від митарів відвертались. У вступі до притчі, Христос ставить їх на одному рівні і каже: «Двоє людей до храму увійшли помолитися: один фарисей, а другий був митар».

З перших рядків бачимо світло Божої любові. Перед Богом всі рівні. Кожний з них, в першу чергу людина. Зверніть увагу в різниці оцінки. Світ поважав фарисеїв, а відвертався від митарів. В Господа все навпаки.  Ісус розмовляв з митарями і грішниками, заходив до них у гостину, намагався розбудити  сумління. Вороги докоряли, що Він «друг митарів і грішників»Лк.7.34. А найбільш гострі слова були сказані саме в бік фарисеїв: «гроби побілені», «сліпі провідники», «безумні»…

Чому Ісус так  картав людей, які постили, молилися, робили пожертви? Біда в тому, що з  показної побожності виросла велика духовна пиха. Вони стали вважати себе найпобожнішими людьми. Бог серцевідець бачив їхню гордість, егоїзм, відсутність любові до людей. «Фарисей, ставши молився про себе». Тобто, молився з поважністю, сам до себе. Скільки похвали, задоволення, пихи в цій молитві!   Не має жодної просьби. У фарисея вже все є, окрім Бога в серці! Ця молитва без покаяння, бо фарисей не бачить своїх гріхів!

Євангеліст Лука зазначає, що «Для деяких, що були себе певні, що вони ніби праведні, і нізащо мали інших, Він розповів цю притчу». О, скільки є подібних християн! Найканонічніші, надпатріотичні, супербіблійні… Впевнені у своїй праведності! Христос скидає фарисея з трону само праведності і ставить грішника, що кається, вище формального виконавця. Митар не постив не давав десятину, як фарисей. Але його совість пробудилась. Він так побачив свою гріховність, що «очей навіть звести до неба не смів». Митар надіявся тільки на милосердя.

Найважче людині – визнати власне духовне банкротство і закликати словами митаря: «Боже, будь милостивий до мене, грішника!» Грішник визнав себе грішником! Бог прийняв його покаяння. Боже милосердя – єдина надія людини! Митар «повернувся до дому свого виправданий»! Визнання своєї вини веде людину до примирення з Богом. А фарисей закоханий в себе.  Зовні білий і пухнастий, всередині мертвий -  не бачив своїх гріхів. Замість того, щоб сказати: «Боже, будь милостивий до мене, грішного!», фарисей дякує за те, що він не такий, як інші. Таким і помирає – без прощення, без спасіння, без переміни серця…

Прикладом порятунку від духу фарисейства є апостол Пало. В посланні до Филипян, він перечисляє всі свої фарисейські «гідності». А потім пише: «те, що для мене було надбанням, те, ради Христа, я за втрату вважав»Фил.3.7. « Я бо найменьший з апостолів, що негідний зватись апостолом, бо я переслідував був Церкву Божу»1Кор.15.9. Апостол Павло ніколи не забував, що він бідний грішник, спасенний Божим милосердям! Фарисейський дух Савла. Був похований біля підніжжя Голгофського хреста! Він став на місце митаря і ніколи про це не забував, хоч і отримав від Бога великі дари.

Притчею про митаря і фарисея, Бог хоче і нас рятувати від духовної гордині. Не потрібно думати високо про себе і діли людей на своїх і чужих. Будемо пам’ятати  слова Нагірної проповіді: «Блаженні убогі духом, бо їх є Царство Небесне» Мт.5.3. Боже милостивий. Нехай наша духовна убогість завжди буде перед нашими очима, щоб ми не втратили Твого милосердя!

Ще одна проповідь на цю неділю


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 3 роки, 10 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Sexe facile Lautenbach