Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 24 гостей на сайті
15
груд.
2017
Чотири кроки до нового життя. Лк.17.12- 19. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

«І сталось, коли Він ішов до Єрусалиму… перестріли Його десять мужів, слабих на проказу, що стали здалека».

Як і в стародавні часи, ця страшна хвороба забирає в людини радість життя. Хворих на проказу людей ізолюють в лепрозорії, де вони живуть без права виходу  до смерті, або до повного видужання. В Україні, лепрозорій знаходиться  в Одеській області. Навіть сьогодні прокажені залишаються ізгоями. Колись ця хвороба вражала мільйони людей, тому прокажених боялися як вогню. Хворих обходили десятою дорогою.

Хвороба вражає шкіру, дихальні шляхи…  У важких випадках людина стає просто потворною, а деякі частини тіла втрачають чутливість, поступово відмирають . З літературних описів, прокажений: це фігура у балахоні, що приховує виразки на шкірі та тіло, що гниє заживо. В середні віки хворі на проказу часто позбавлялися спадку, титулу, сім’ї. В Індії хворих на проказу згодовували левам.

В Біблійному контексті проказа є символом гріха. Гріх є духовним недугом, що вражає кожну людину. Краде щастя, позбавляє права на небо, призводить до самотності.  Колись проказа гріха торкнулася прародичів в раю. Обмануті ворогом, Адам і Єва скуштували заборонений плід. Першими померли відносини з Богом, потім одне з одним. Люди почали ховатися від Бога, соромитися одне одного, зникла відкритість. Та вже тоді, на зорі людства, Господь обіцяв спасіння.

Сьогоднішній уривок розповідає про повний порятунок людини, перехід від ганьби та ізоляції до нового, щасливого життя. В цій історії спостерігаємо чотири епізоди.

І.Зустріч.
Ісус зустрів прокажених.  Яке це щастя для них! Їх усі боялися. Зневажали, уникали. Всі відвернулися, крім Бога. Лише Бог залишається поряд! Він хоче прийти і зцілити наші гріхи. Він послав на землю Свого Сина, щоб знайти грішників і повернути їх до раю, з якого вони пішли. У людей, про яких читаємо, не було жодного шансу повернутися до життя. Поки їх  не знайшов Христос. Ісус шукає загублених у світі грішників.  Він знає наші серця і думки, Писання говорить, що у нас навіть все волосся на голові пораховане.  Ми дорогі для Бога.  Йому боляче, коли гинемо  в проказі гріха.
Господь іде нам на зустріч, коли приходимо до Нього в таїнстві покаяння – сповіді.

ІІ. Просьба.
«І голос піднесли вони та й казали: Ісусе, Наставнику, змилуйсь над нами!»
Вони кликали, благаючи про спасіння. Милість Бога безмежна. Жодне благання не залишається  без відповіді. Ісус прагне врятувати кожного. Бог хоче спасти Своє творіння.

Спаситель завжди  там, де найбільша нужда.  Його Милосердя робить нас чистими. Прокаженні благали про очищення і Господь їх зцілив. Вони бачили свою хворобу і просили помилування. Наше визнання прокази –гріхів, відкриває двері Божого милосердя. Бог прощає, коли шкодуємо про помилки і каємося в  гріхах. Святий Августин говорив: «Бог створив нас без нас,але нас без нас спасти не може!»
Тому, якщо хочеш почати нове життя, примиритися з Христом, наповнити миром пустоту свого серця - негайно ідіть до покаяння! Лише  Бог може наповнити наше життя любов’ю, милістю та спокоєм. Ідіть до сповіді, просіть прощення і станьте чистими  вже сьогодні! Бажання Бога – врятувати і привести до Себе усіх

ІІІ. Послух.
І, побачивши їх, Він промовив до них: Підіть і покажіться священикам!»
Повірити і покаятися  – це  перші кроки.   Наступний крок – бути послушин Божому Слову. Готовність порвати з гріхом. Виконувати Його волю.

Ми покликані освячуватися, бути святими, як Він Святий. Навчитися жити з Богом – це прагнути робити те, що Він каже, вчитися виконувати те, до чого кличе.   Це непросто, але  необхідно, щоб  бути щасливими.

«Коли вони йшли, то очистились…»  Незабаром колишні прокажені стали чистими! Сталося нечуване. Вони могли почати нове життя. Повернутися до своїх родин.  
Ми теж пережили подібне. Коли Бог простив наші гріхи. З ласки Божої ми прощені.  Його милосердя не скінчилося. Воно нове кожного дня!  Кожен дарує можливість дякувати Богу і славити Його.

IV. Подяка.
«Один же з них, як побачив, що видужав, то вернувся, і почав гучним голосом славити Бога.  І припав він обличчям до ніг Його, складаючи дяку Йому» .
В цій події  виявилась людська  невдячність. Адже прокажені прийшли до Ісуса, бажаючи зцілення; Він зцілив їх, а дев'ять з десяти так і не прийшли, щоб подякувати. Як часто людина, яка отримуючи бажане, так і не повертається подякувати.

Боже Слово заохочує нас бути вдячними. «Виявляйте вдячність», — написав апостол Павло. Вдячними за кожну сповідь, Літургію, Святе Причастя. Давид, промовляв в молитві до Бога: «Роздумую про всі твої вчинки, охоче розмірковую про діла твоїх рук» (Пс. 143:5).

Дякуй за кожен удар серця і прожиту хвилину життя. Сумно від того, що  більшість людей подібні до тих дев'ятьох, які не повернулися подякувати Господу. Поки є час, поки є Голгофа, іди до Бога, і дякуй за спасіння!

Закінчення.
Хочеться звернутися до тих людей, які ще живуть у проказі гріха.   Не знаємо дня і часу, коли прийде Христос. Сьогодні день догідний. Завтра  може бути запізно!  Тож не гайте часу: з вірою ідіть до Бога, попросіть прощення, будьте послушні Його Слову і  вдячні за вічне життя!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 11 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину