Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 27 гостей на сайті
17
черв.
2017
Три грані Євхаристії. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

22hwv56fr2boccggksНапередодні страстей, Ісус Христос потішав своїх учнів словами: «Не залишу вас сиротами, прийду до вас…» (Ів. 16.22). Після воскресіння, посилаючи учнів на проповідь, Христос ще раз підтвердив Свою обітницю: «Ось Я з вами на всі дні аж до кінця віку» (Мт. 28.20). Щоб завжди бути з нами, Спаситель використав надзвичайно простий і одночасно величний спосіб. На Тайній вечері Господь взяв хліб, поблагословив його і дав Своїм апостолам, кажучи: «Прийміть, їжте – це є Тіло Моє, що за вас ламається…». Потім взяв чашу з виноградним вином, і подаючи їм сказав: «Пийте з неї всі, бо це є Кров Моя нового завіту, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів. Це чиніть на Мій спомин» (Мт. 26. 26-28) (Лк. 22.19).
Так Спаситель установив таїнство любові, яке називаємо Євхаристія, або Причастя. В цьому Таїнстві Ісус Христос перебуває насправді, тобто, Він є присутній і залишається доти, доки існують освячені знаки хліба і вина. Євхаристія є серцем християнства, бо містить самого Христа. Щоб краще, повніше переживати Євхаристію розглянемо три грані цього великого Таїнства.

І. Євхаристія – духовна пожива.
В едемському саді у прародичів росло дерево життя і дерево пізнання добра і зла. Одне було джерелом життя, інше, диявол використав для смерті. В Новому Завіті, Євхаристія - це джерело життя. «Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня». Є багато поживи, яка приносить смерть для людей і родин. Люди платять гроші за те, що їх вбиває, а не хочуть прийняти поживу життя вічного. Спішать до барів, оминаючи церкви. «Бо дві речі лихі Мій народ учинив: покинули Мене, джерело живої води, щоб собі подовбати водозбори, водозбори поламані, що води не тримають»(Єр.2:13). Алкоголь нищить цивілізацію, а Євхаристія дає життя вічне. Ісус сказав: «Хто їсть Моє Тло і п’є мою кров, той має життя вічне» Ів.6

Визволяючи Ізраїль з Єгипетського полону, Господь карає єгиптян за твердість серця. Смерть приходить до кожної домівки, оминаючи доми, позначені кров’ю пасхального агнця. Цей агнець став прообразом Ісуса Христа, який приніс себе в жертву, щоб захисти нас від вічної смерті. Христос – наша Пасха! Кров агнця захистила Божий народ від смерті, злоби фараона, темряви ночі. Ісус у Причасті -наш захист від жала смерті, злоби людей і темряви світу. Ісус сказав: «Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крови Його, то в собі ви не будете мати життя. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той має вічне життя, і того воскрешу Я останнього дня»(Iван.6:53,54).

Сорок років блукання у пустині. І кожного ранку Бог турбувався про свій народ, посилаючи манну. Ми теж у дорозі, подорожуємо пустинею світу до обіцяної Вітчизни. Господь щодня приготував для нас не манну, а своє Тіло і Кров у хлібі і вині Святого Причастя! Бо Він сказав: «То є хліб, Який сходить із неба, щоб не вмер, хто Його споживає. Я хліб живий, що з неба зійшов: коли хто споживатиме хліб цей, той повік буде жити. А хліб, що дам Я, то є тіло Моє, яке Я за життя світові дам»(Iван.6:50,51).

ІІ. Євхаристія – реальна присутність.
Євхаристія не тільки чудесна пожива, але й особлива присутність Господа. Перед вознесінням Ісус мовив учням: «Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь». І Він перебуває з нами у своєму Слові, у ближніх, а особливо у Святому Причасті. Причастя – реальна присутність живого Христа. Тому, що на Тайній вечері Господь сказав: Прийміть, споживайте, це тіло Моє!...Це кров Моя Нового Заповіту…»

В Старому Завіті Бог був присутній серед свого народу в скинії Завіту, у вигляді хмари, яка ішла поперед стану. В Новому Завіті «Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця» (Iван.1:14). Бог став людиною, народився у вертепі, був розп’ятий за наші гріхи і воскрес! Уся слава Божества перебувала в дитятку, уся сила Бога була схована на хресті. Ніхто не боїться дитини, ніхто не боїться розіп’ятого на хресті. Так само Бог прихований у крихті хліба і краплі вина Святої Євхаристії. У вертепі, на хресті і в Причасті – повністю відданий у руки людям. В кожному християнському храмі постійно перебуває живий Христос під прихований під видами хліба і вина. В одній християнській пісні співаємо: «Там в церковці, святині Ісус забутий жде»

ІІІ. Євхаристія – небесна жертва.
Євхаристія духовна пожива для вічного життя правдива присутність живого Бога. Окрім того – це Новозавітня Жертва. Вона є спомином і одночасно переживанням Христової Жертви. Жертовну суть Євхаристії відобража¬ють слова її встановлення: «Це - Моє Тіло, що за вас відда¬ється» та «Ця чаша - це Новий Завіт у Моїй крові, що за вас проливається» (Лк. 22, 19-20). У Євхаристії Христос дає те саме Своє Тіло, яке Він віддав за нас на Хресті, ту саму Свою Кров, яка «за багатьох проливається на відпущення гріхів» (Мт. 26, 28).

Євхаристія означає «подяка». Кожна Літургія, яку служимо є жертвою подяки Отцю, прославленням, яким Це¬рква висловлює вдячність Богу за Його доброчинства, за все те, що Бог звершив через сотворен¬ия, викуплення та освячення.

Тому ми, християни, як найчастіше приймаємо Святе Причастя, приходимо до храму, щоб перебувати в присутності Бога, беремо участь у Літургії – Новозавітній жертві. Так ми отримуємо запоруку життя вічного і зростаємо у святості, бо Ісус сказав: «Будьте досконалі, як досконалий Отець ваш небесний» (Мт. 5.48). Амінь.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 11 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину