Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті
17
груд.
2016
Чому нерозумний? Неділя двадцять шоста. PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

_2«Нерозумний, ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе, і кому позостанеться те, що ти був наготовив?»(Лук.12:20). Сьогоднішнє Євангеліє розповідає нам дуже повчальну притчу. Багатому чоловіку зародила нива, і він зажурився: «Що робити, що не маю куди зібрати плодів своїх?». Тоді вирішив: «Оце я зроблю, порозвалюю клуні свої, і просторніші поставлю, і позбираю туди пашню свою всю та свій достаток». І думає собі людина: «Душе, маєш багато добра, на багато років складеного. Спочивай, їж та пий, і веселися!» Так думав багач, але Бог вирішив інакше. Бог промовив до нього: «Нерозумний, ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе, і кому позостанеться те, що ти був наготовив?» (Лук.12:20). Чоловік забув про Бога, в руках якого все наше життя і наша смерть. І сьогодні багато нерозумних людей. Тому розважмопро те, в чому полягала нерозумність людини. 

1) Нерозумний, бо думав тільки про себе. У жодній іншій притчі немає стільки займенників мій і мені. Одного разу школяр на питання, до якої частини мови відносяться мій, моя, моє, відповів: "Це агресивні займенники". Чоловік з притчі навіть не подумав поділитися надлишками з іншими людьми. Його ставлення було зовсім протилежне нормам християнського життя. Замість самозречення він прагнув накопичення; замість щастя ділитися, намагався все зберегти і утримати. Один місіонер поклав за правило свого життя рятувати всіх, кого може і віддавати все, що може. У римлян була приказка: "гроші – солона вода", тобто чим більше людина п'є, тим більше мучить її спрага. І доки людина відноситься до матеріальних цінностей як нерозумний багач, доти буде прагнути мати все більше і більше.

2) Нерозумний, бо думав лише про дочасне життя. Всі його плани були обмежені життям на землі. На сучасних вокзалах є лавки, на яких можна посидіти і відпочити. Та пасажир не має права розкласти і ліжко, щоб виспатись як вдома. Смішно виглядав би кожен, хто вокзал вважає власною домівкою. Та, нажаль багато людей у житті саме так і поступають! Людина, яка ухиляється від думки про життя після смерті, одного разу переживе найстрашніший шок. 3) Безумний, бо за прагненням розкоші в житті не помічає присутності Творця. Для Бога не має місця в його думках і планах. Таке планування Біблія називає «нерозумністю», бо не людина, а Бог є власником життя і смерті. В іншому уривку Ісус Христос застерігає кожну людину: «Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!» Мт.6.19-21. Земні добра нічого не допоможуть духовно убогим людям. Хто пам’ятає про Бога, той не шукатиме щастя у земному, бо всю свою надію поклав на Господа. «Бо де скарб ваш, там буде й серце ваше!»(Лук.12:34). Апостол Павло говорить: «Бо ми не принесли в світ нічого, то нічого не можемо й винести»(1Тим.6:7).

Пам’ятаймо, що розкоші цього світу тільки манять наші очі, але ніколи не наситять душу. Наше правдиве щастя – Господь Бог. Ми покликані прожити своє життя так, щоб не почути колись страшні слова: «Безумний! Я життя тобі дав для неба, а ти землю полюбив більше як Бога». У притчі Спаситель називає багача нерозумним, бо він забув про найважливіше: свою безсмертну душу. Тому, памятаймо, що наше життя коротке, не прив’язуймося надмірно до марноти світу, щоб для нас колись не прозвучали ці страшні слова: «Нерозумний, ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе, і кому позостанеться те, що ти був наготовив?»(Лук.12:20).

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 12 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Знакомства с женщинами Североморск