Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 7 гостей на сайті
11
бер.
2016
Прости, щоб жити. Неділя прощення. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

5812Чому остання неділя перед Великим постом має назву Прощення? Тому, що в цей день усі віруючі, повинні простити, — пробачити один одному всілякі образи й попросити прощення за все зле і недобре, що вчинили всім, кого скривдили. Християни мають увійти в постовий період, очистившись від усіх образ, кривд і непорозумінь, повинні простити оточуючим, щоб і Господь простив нам наші провини чи то в слові, чи в ділі, свідомі й несвідомі. В цей день в усіх храмах читається уривок з Нагірної проповіді Господа нашого Ісуса Христа: “Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець». Ці вірші служать поясненням до слів Господньої молитви «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Це не частина молитви, а доповнення, яке підкреслює, що просьба прощення наших гріхів, наче з’єднані посудини поєднана з прощенням ближнього. Християни прощені Богом і тому самі повинні прощати. Не має права на Боже прощення той, хто інших не прощає.

1. Ознаки не прощення.
«Якщо є щось непростиме на світлі, так це невміння прощати.» Ажар Е. Отже розважимо спочатку зло не прощення. Біблія говорить: «Розлючений брат протиставиться більше за місто твердинне, а сварки, немов засуви замку» Притчі 18.19. Тобто, ображена людина будує навкруги себе фортецю. Стіни цієї фортеці пропускають одних і затримують інших. Ці твердині – це задуми, думки, що протирічать Божій волі. Будуються стіни – захисні стіни.

Вони стають дуже перебірливі в любові. Це приводить до відходу від Бога. Ображений думає не про те, щоб віддавати, служити, але, щоб захиститися. Християнин має любити усіх, навіть свою тещу, зятя, невістку. Звичайно, чим ближчі відносини, тим більша образа. Про біль від поступків рідної людини говорить Давид: «Ми разом ходили до Божого дому…» В Ізраїлі є два моря – Галилейське і Мертве. На берегах Галилейського моря буяє рослинність., з нього витікає ріка Йордан. Мертве море приймає в себе воду, але не віддає, воно солоне, мертве. Це саме відбувається з ображеною людиною. Гніваючись, стаємо подібні до мертвого моря в Ізраїлі. Замість того, щоб віддавати, ділитись любов’ю, зациклюємося на собі. Апостол Іван каже: «Якщо ти ненавидиш брата свого, то в тобі не має життя вічного…»
Ображене серце - це найкращий грунт для гріха. Це чорнозем для спокуси. Вовки полюють на поранених овець. Вогонь Божої любові гасне через образи. Образа на Бога – початок кожної образи. Образа відводить нас від виконання Божої волі. В початку кожної образи схована образа на Бога. Схований гріх людини.

2. Чому прощати.
Господь сказав до Мойсея, коли народ збунтувався: «Вони не на тебе образились, а проти Мене…» Через гнів ці люди так і не увійшли до обіцяної землі. Ми знаємо, що вбити це гріх. Не пробачити – такий самий гріх. Навіть бути наркоманом не так шкідливо, як не прощати - наркоман, хоча б має свої хвилини «кайфу». Той, хто гнівається, болісно вбиває свою душу, заганяє себе в пекло свого власного виробництва. Ти йшов по дорозі до пекла, але Господь все простив. Чому ж ми одних грішних людей приймаємо, а інших обминаємо? Пробачити бо так навчає Господь. «І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші. Коли ж не прощаєте ви, то й Отець ваш Небесний не простить вам прогріхів ваших» Мр.11.25,26. Слова на початку проповіді Євангелії.
Простити, бо нам було прощено величезний борг… Той хто не пробачає, сам не буде ніколи пробачений. « І прогнівався пан його, і катам його видав, аж поки йому не віддасть всього боргу». - Мт.18.23… Середина служіння Спасителя.
Пробачити, бо Ісус і святі усіх часів залишили нам приклад пробачення: На хресті молитва за ворогів: «Прости їм, бо не знають, що роблять" …– слова в кінці служіння Господа.

3.Як прощати.
Перший крок до зміни - зрозуміти, що ти ображаєшся. «І я пильно дбаю про те, щоб завсіди мати сумління невинне, щодо Бога й людей(Дiї.24:16). Рани не заживають за один день, якщо їх не вилікувати, від них можна померти. Моліться за тих, хто вас переслідує. Мт.5.44. Пс.34. Молись за своїх ворогів так, як ти молишся за своїх рідних. Що Бог очікує від мене? Хто витримає до кінця – спасеться. Часто можна почути : вони мені таке зробили, але ти забув, що ти зробив з Ісусом! Той, хто не хоче простити, забув, що йому було прощено. Прощати потрібно все. «Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?» Петро думав, що поступає дуже благородно. Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!»Мт18.21 Тобто, пробачати постійно, як Отець небесний нам пробачає. Ми забуваємо, скільки нам пробачено. Простити, означає перестати себе виснажувати і мучити, залишити минуле в минулому і подивитися в майбутнє. Взагалі залишити осторонь питання «хто винен і кого треба покарати». Господь Бог розбереться на Страшному Суді, кого треба покарати. Це, на щастя, не наша робота. Господь вимагає, щоб ми прощали, бо Він нас любить. Тому, один із секретів довгого і плідного життя - щовечора, перед тим як іти спати, прощати всіх, хто тебе образив! Це наша місія!

Закінчення.
Прощення, що йде від серця, перетворює нещасне минуле в щасливе майбутнє. «Наверніться — і будете жити», — говорить Господь. Наверніться до милосердя, до прощення, до любові. Скажіть: “Досить!” ненависті, ворожнечі, поділам. «Любіть ворогів своїх...». Прийшов Великий Піст. Час зупинитися на своїй дорозі. Час зосередитись, заспокоїтись і поглянути на дорогу давню. На той Голгофський шлях, яким пройшов наш Господь Ісус Христос навчаючи любити і прощати. «Нову заповідь Я вам даю: любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви!»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 12 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Знакомства с женщинами Заринск