Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 13 гостей на сайті
13
лют.
2016
Неділя Закхея Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

ZakЄрихон в давні часи був багатим і важливим центром торгівлі. Біля міста знаходився великий пальмовий ліс і відомий гай бальзамових дерев, запах яких розносився на багато кілометрів навколо. Єрихон називали "містом пальм". Історик Йосип Флавій називає Єрихон "божественною землею". Римляни вивозили з міста популярні фініки і бальзам. А це привело до того, що Єрихон ще більше розбагатів і приносив великі доходи. Професійні митарі збирали податки і при цьому теж збагачувалися. Митар Закхей перебував у зеніті своєї кар'єри і одночасно був найбільш зневаженою людиною. Ми знаємо, що митарі часто зловживали своїм становищем і брали більше, ніж належало. Це викликало зневагу і гнів звичайного люду. Тому Закхей був багатий, але нещасний

І. Багатий і нещасний.
Повністю самотній, бо вибрав заняття, яке робило його ненависним в очах народу. Мабуть він чув про Ісуса, про Його добре ставлення до митарів і грішників, і можливо думав, що в Ісуса є і для нього добре слово. Зневажений і відкинений людьми Закхей прагнув любові. Живучи по своїй волі, людина швидко опускається від гідності Божої дитини до тваринного рівня життя. Ніколи, жодна людина на землі не змогла жити без Бога і залишитися людиною. В серці кожної людини є вакуум, заповнити який може тільки зустріч з Богом.

ІІ. Шукаючий і наполегливий.

Грішник вирішив побачити Ісуса. Це найкраще рішення! Ніщо не змогло його зупинити. Вже сама поява у натовпі вимагала мужності. Адже кожен міг скористатися нагодою, щоб штовхнути, або вдарити ненависного збирача податків! Але зараз Закхей про це не думав. Він забіг вперед і виліз на фігове дерево. Дерево з низьким стовбуром і розлогими гілками, на яке можна було легко піднятися. Такі дерева дуже люблять садити уздовж дороги. Можливо з митаря сміялися, але велике бажання побачити Ісуса додало йому сміливості.

ІІІ. Вражений і здивований.
Хоча низький ростом Закхей і вліз на фігове дерево, Господь помітив його. Не Закхей першим побачив Господа, але Господь Закхея! Ісус, подивився і покликав. О, Господь завжди бачить нас! В той час коли ми шукаємо Його, Він вже стоїть поруч. Він бачить нас раніше ніж ми його. Закхею! зійди, бо сьогодні потрібно Мені бути в домі», - сказав Ісус. Що в цей час відбувалося в душі людини? З одного боку, радість, захоплення, здивування; з іншого - страх, усвідомлення своєї негідності: до нього, грішного, прийде Сам Христос! В цей вечір Христос прийшов у дім грішника. Що сталося в житті Закхея? Вставши з-за столу, він привселюдно звертається до Ісуса: «Господи! половину маєтку свого я віддам убогим, а коли кого скривдив був чим, верну вчетверо». Грішник відкриває своє серце Христу і приносить покаяння за все життя. Покаяння - це пізнання своєї прокази і крик про допомогу. Подібно, як темноволосий чоловік довго не дивився в дзеркало, потім поглянув - а він весь сивий! Так і грішник думає , що його душа здорова, поки не побачить, що душа вся в проказі. Христос є тим дзеркалом, в якому кожен бачить себе таким, яким є насправді. І грішний Закхей, зовні здоровий і багатий, зустрівши Спасителя, побачив хворобу гріха, яку вилікувати міг тільки Ісус. Покаяння є першим кроком до Божого Царства. Ніхто і ніколи не міг прийти до Бога оминувши його. Ви можете скільки завгодно стукати кулаками в стіну будинку: ніхто вас не почує і не відкриє. Але стукайте в двері, і вам їх відчинять. Покаяння - це двері, що ведуть до світла і до спасіння.

IV. Прощений і перемінений.
Закхей не скривав свого покаяння. Продемонстрував усім своє навернення. Він тепер став іншою людиною. «Я віддам половину свого добра бідним. І якщо я колись у когось щось видурив, то поверну йому в чотири рази більше!» У своєму бажанні віддати людям все, що належало, Закхей пішов далі, ніж того вимагав закон. Покаяння не звільняє людину від обов'язку направити те, що вчинив у минулому. Борги не анулюються в сповіді. І якщо до покаяння були вкрадені гроші, то щирість навернення вимагає, щоб вони були відшкодовані. Ісус сказав йому: «Сьогодні в цей дім прийшло спасіння, адже цей чоловік також син Авраама» . Спасіння прийшло не тому, що Закхей був євреєм за походженням. А тому, що у Закхея була така ж віра, як і в Авраама.

Розповідь про навернення митаря Закхея закінчується великими словами: «Син Людський прийшов, щоб знайти та спасти те, що загинуло». «Те, що загинуло» в контексті означає загублене, не на своєму місці. Якщо ми знаходимо загублену річ, то повертаємо її на місце, яке вона повинна займати. Через гріх людина відходить далеко від Бога і звертає з правдивої дороги, а через покаяння – сповідь, знову займає належне місце в родині Отця. Місія Христа – знайти всіх Закхеїв – грішників у світі і привести їх в обійми Отця. Сьогодні Христос наближається до нас, як колись до Закхея. Поспішайте, піднятись на висоту, щоб побачити Господа. Все інше в житті не варте погляду. Підніміться над брудною дорогою, якою ви до сьогодні ішли. Він неодмінно прийде і помітить. О, щаслива людина, яка почує той заклик: «Я сьогодні маю бути в твоїм домі! » Прошу Бога, брати і сестри, щоб цей євангельський уривок, який розповідає нам про чоловіка грішного, але розкаяного, був корисним для нас. Щоб усі ми так само зустріли Христа і ніколи не розлучилися з Ним.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 12 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Знакомства с женщинами Подольск