Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті
15
січ.
2016
Іван Хреститель – приклад для християн. Друк
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Блог - Проповіді
x_a049b62fБагато працівників на церковній ниві стали сумними, скучними і сухими.  Порожні церкви – це німий крик людей про допомогу. Сьогоднішній Біблійний уривок(Мр.1.1-8) - це проповідь Івана Хрестителя. Іван ніколи не був сухим і скучним. Від нього кожен може багато навчитися. Ісус говорив про Івана, що він є найбільшим з пророків. Які риси характеру, життя Предтечі роблять його знаряддя в руках великого Бога і можуть бути прикладом для кожного, хто служить Богу, проповідує Євангелію? Чого може навчитися від Івана священик, вчитель недільної школи, катехит чи мати або батько, які навчають дітей Божого слова? Постараємось відкрити це на сторінках Біблії.
1.Посланий Богом.
«Ось перед обличчя Твоє посилаю Свого посланця, який перед Тобою дорогу Твою приготує». Останній пророк Старого Завіту і перший проповідник Євангелії.  Пророк Малахія сповіщав прихід пророка,  який приготує народ для приходу Спасителя. Таким посланцем Бога став Іван Хреститель. Іван був призначений, покликаний  Богом для певної місії. В Божого Сина була своя велика місія - відкупити людей з неволі гріха, заплатити на хресті найвищу ціну, померти і воскреснути, щоб ми могли покаятись і жити. Місія Івана – готувати народ до приходу Спасителя.
В кожної людини своя місія, мета  життя. Комусь Бог довіряє дітей, щоб їх виховувати для Божого Царства, іншим доручає пасти церковну отару, або стати вчителем Його дітей. Християни покликані Богом жити для великої мети, принести плід життя.  Перед нами – приклад наслідування усім, хто служить в Церкві. Він з радістю проповідує, звіщає Того, хто приходить. Тому не марнуючи жодної хвилини, роби те, що найважливіше і буде тривати цілу вічність. Служи тим даром, якого Бог  дав і виконуй свою місію.
2.Покірний перед Богом.
«Голос того, хто кличе: У пустині готуйте дорогу для Господа, рівняйте стежки Йому!»  Проповідь Іоанна була дієвою, тому, що він  був  скромним і покірним. Про себе він говорив, що недостойний розв'язати ремінця сандалів Месії. Знімати сандалі було справою раба. Іоанн нічого не вимагав для себе, а все для Христа, прихід Якого він проголосив. Його самозречення, його смиренна покірність,  повне самоприниження,  досконала посвята  проповіді змушували людей слухати його. Сила покори переконує людей іти до Ісуса. В цьому найбільша похвала Івана Хрестителя. Він маліє перед Ісусом: « Він має рости, я ж маліти»(Iван.3:30).
Що означає бути слугою Господа?  Учні Івана один за одним стали відходити до Ісуса після того, як він виконав своє завдання предтечі. Іван не відчував образи. Навпаки, він радів тим, що виконав своє завдання.  Він був попередником, який готує народ до зустрічі царя. Коли приходить цар, хто тоді дивиться на попередника?  Так і ми не повинні привертати увагу до себе, або стояти між Ісусом і людьми. Головна мета нашої праці у тому, щоб люди побачили Христа і йшли до Нього.
Ви повинні погодитися давати місце для Христа, бути неприйнятим, переносити докори, як апостол Павло, який сказав: "Коли нас лихословлять, ми благословляємо; гонять, ми терпимо; лають, ми молимось; ми стали, як сміття для світу, як порох, усіма потоптаний донині" (1Кор .4: 12-13). Нам слід відректися від своєї волі, щоб сказати: "Не як я, а як Ти хочеш". Я хочу служити Тобі, Господи.
3.Веде до Бога.
Його проповіді мали великий впливі тому, що він вказував на Господа. Він говорив людям, що хрестить їх водою, але що прийде Той, Хто хреститиме їх Святим Духом.
Іванн Хреститель не прагне стати центром уваги - він прагне з'єднувати людей з Тим, Хто вище і сильніше його, і люди слухали його, тому що він вказував не на себе, а на Того, Який був потрібен усім.
«Я христив вас водою, а Той вас христитиме Духом Святим». Наші слова теж повинні переконувати людей іти далі – іти до Ісуса. Ми маємо ховатися за Ісуса, ставати невидимими.   «Бо ми не себе самих проповідуємо, але Христа Ісуса, Господа»(2Кор.4:5). Ми тільки показуємо на Христа. Чим більше Христос перебуває на першому місці в нашому серці, тим менша  небезпека гордості і марнославства.
4. Проповідує Бога.
«Ось Агнець Божий». Для цієї проповіді Іван народився. Якби він все життя закликав до покаяння, але так і не сказав «Ось Агнець Божий!», то його проповідь була б марною. Він хрестив цілі юрби каянників, говорив правду про Ірода. Але все ж його основне завдання – проголошення Месії, Божого Сина.
Ми можемо боротися з атеїзмом,осуджувати гріх, говорити про світ, але без проповіді Христа, який бере на Себе гріхи світу, все є марнотою. Потрібно не шукати своєї слави, але проповідувати Христа народженого, розпятого і воскреслого! Що свідчити, потрібно бути свідком. Іван Хреститель був таким свідком. Про нього говорить євангеліст:  «І свідчив Іван, промовляючи: Бачив я Духа, що сходив, як голуб, із неба, та зоставався на Ньому». Слово християнина – це дистильована  крапля цілого життя.  Ми не покликані  читати лекції про Ісуса Христа. Наші очі відкрилися і ми бачимо Христа, Наші вуха відкрилися, щоб чути. Ми – свідки і повинні свідчити, що Він спас нас! Не пропускаючи жодної можливості приводити душі до Христа! Молімося, щоб більше було християн, які знають Ісуса Христа і готові навіть  життя віддати за свідчення Його.
5.Живе так, як проповідує.
Іван жив так, як проповідував і проповідував так, як жив. Не тільки його слова, але і все його життя було проповіддю. Голос вчинків голосніше голосу слів; слова вчать - вчинки переконують.  Стиль життя Предтечі можна виразити трьома пунктами:
а) Любив молитву. Він жив не як інші - він жив у пустелі. Пустеля - це місце і час для розмови з Богом. Іван не був міським жителем. Він був  звиклим до пустелі, до її самотності. Був тим, кому випала нагода почути голос Божий.
б)Просто одягався - носив  одяг з верблюжого волосу і шкіряний пояс. Такий  же одяг носив Ілля (4 Цар. 1,8). При погляді на Івана люди згадувати пророків далекого минулого, що жили дуже просто і уникали зайвої розкоші, яка вбиває душу.
в) Дуже просто харчувався: сарану та мед. Цікаво, що обидва слова можна двояко інтерпретувати: сарана - це можуть бути комахи (сарана), яких закон дозволяв (Лев. 11, 22.23), але це може бути і сорт бобів або горіхів, якими харчувалися найбідніші. Мед - це може бути мед, який збирають дикі бджоли, або солодка  живиця, деревний сік, який отримували з кори деяких дерев. Неважливо, що ці слова означають, але харчувався Іоанн дуже просто.
Папа Франциск заохочує всіх служителів молитися і проповідувати.
Таким був Іван Хреститель, і люди прислухалися до слів такої людини.  Багато  проповідують те, що заперечують своїм життям.   Іван життям  проповідував те саме, що і словами, і тому його слухали. Проповідь стає дієвою, коли її виголошує людина, яка має на це моральне право. Знаменитий скрипаль розповідає, що ледь Тосканіні підходив до диригентського місця, як оркестр відчував вплив  диригента. Ми самі відразу впізнаємо по-справжньому досвідченого лікаря. Іван прийшов від Бога, проповідував Бога, вів людей до Бога, жив так як проповідував.  Тому люди розуміли і слухали цього найбільшого з пророків.
Тож і ми служімо Богу вірно, покірно і гаряче, як найбільший з пророків. Таких служителі сьогодні потребує змучений український народ.
Люди прийдуть на Службу, коли Боже слово буде проповідуватися людьми, запаленими  вогнем Божої любові.  В нас істина, в нас Боже Слово, з нам авторитет Церкви. Почнімо служити гаряче і жертовно! Від цього залежить майбутнє Церкви і народу! Будемо молитися, щоб завжди, до смерті  бути вірними як Іван Хреститель. Нехай Господь будує і оберігає наше служіння!

 

Коментарі  

 
0 #1 Леся 19.01.2016 11:34
Отче Михайле, щиро дякую що запалюєте наші серця. Іван Хреститель завжди хвилює мене, не дає "дрімати" на житейській ниві. Голос (крик) вопіющого в пустині:"Покайтеся і віруйте в Євангелію!!!", "Він (Ісус) має рости, я ж маліти". Зростай у мені, Ісусе. Живи в мені. Нехай моє, людське, немудре, у мені маліє і щезає. Хочу бути безстрашним воїном Христовим, як Ти Іване. Матінко Божа, допомагай мені у цьому. Дякую.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 12 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Знакомства с женщинами Октябрьский (Башкирия)