Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 14 гостей на сайті
30
трав.
2015
Святий Дух - той, хто поруч. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Проповіді

Розважимо сьогодні про особу Святого Духа на основі Біблійних уривків від книги Буття до Пятидесятниці.
Опис дії Святого Духа ми знаходимо вже в першому розділі Біблії: «На початку Бог створив Небо та землю. А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води»Бут.1.1,2. Як пташка кружляє над своїм гніздом, так Дух Святий готувався до акту творіння. Вся Трійця бере участь і творенні (Ів.1.3). Дух Божий давав життя новим творінням і перетворював хаос в порядок. Він і сьогодні приносить нове  в життя окремих людей і в життя цілої Церкви. Він повертає порядок і мир у безладне життя і звільняє від людей від злих звичок, від зруйнованих через хаос відносин. 

Коли Бог створив людину, Він створив її «… з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею».Бут.2.7. Дух Божий (грецьке «Руах») приносить дихання життя. Він також приносить духовне життя людям, які можуть бути сухі немов порох.

Дух Святий завжди приходить з певною метою, як ми бачимо на прикладі Старозавітних героїв Біблії. В книзі Суддів читаємо як Бог довірив Гедеону очолити армію. Гедеон, усвідомлюючи свою слабкість, відповів Богу: «О, Господи мій, чим я спасу Ізраїля? Ось моя тисяча найнужденніша в Манасії, а я наймолодший у домі батька свого»Суд.6.15. Проте, коли Дух Божий зійшов на Гедеона він став одним з визначних провідників Ізраїлю.
На сторінках Біблії ми бачимо, як Святий Дух наповнює людей силою. На Самсона зійшов  «Дух Господній, і стали ті сукані шнури, що на раменах його, як лляні, що перегоріли в огні, і поспадали з його рук пута його» Суд.15.14. Те, що колись відбувалося фізично, часто відбувається з нами духовно. Інколи ми зв’язані страхами, звичками, які міцно тримають наше життя. Нами керує поганий характер, або такі почуття як заздрість, ревність, пожадливість. Коли Дух Божий зійшов на Самсона, він став вільним.  Дух Божий і сьогодні може звільняти людей від усього, що нас зв’язує.
Святий Дух зійшов на пророка Ісаю, щоб дати йому можливість «…благовістити сумирним, послав Мене перев'язати зламаних серцем, полоненим звіщати свободу, а в'язням відчинити в'язницю… щоб потішити всіх, хто в жалобі»Іс.61.1,3.

Іноді  почуваємо себе безпомічним,  зустрічаючись з викликами цього світу. Однак Дух Святий  робить нас здатними нести Добру Новину про Ісуса Христа. Він дарує можливість і силу зцілювати зранені серця; проповідувати свободу людям, які в полоні ненависті; звільняти пригнічених помилками; потішати тих, хто в скорботі. Якщо ми хочемо служити людям, нам не обійтись без допомоги Духа Святого.

У Старому Завіті Бог уклав угоду зі Своїм народом. Він сказав, що буде їх Богом, а вони – Його народом. Однак люди показали свою неспроможність виконувати Його заповіді. Старий Завіт постійно порушувався невірністю людей. Тоді Бог обіцяв, що укладе Новий Завіт зі Своїм народом. «І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті. І духа Свого дам Я до вашого нутра, і зроблю Я те, що уставами Моїми будете ходити, а постанови Мої будете стерегти та виконувати»Єзек.36.26-27. Бог сказав через пророка Єзекиїля, що Він може змінити наші серця. Люди очікували здійснення обіцяного Отцем, доки не прийшов Ісус, і тоді Дух Святий почав активно діяти.

Обітниця сповнилася від народження Ісуса Христа. Кожен, хто був пов'язаний з цими подіями, сповнився Божим Духом. Іван Хреститель, який приготував дорогу перед Господом, наповнився Духом до свого народження(Лк.1.15). Богородиці Ангел обіцяє: «Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!»(Лк.1.35). Коли Єлизавета зустріла Марію, вона була сповнена Духом Святим (Лк.1.41), і батько Івана Хрестителя, Захарія, також «наповнився Духом Святим»(Лк.1.37).
Коли Івана запитали, чи він не Христос, Іван відповів, вказуючи на Ісуса: «Я хрищу вас водою, але йде ось Потужніший за мене, що Йому розв'язати ремінця від Його взуття я негідний, Він христитиме вас Святим Духом й огнем!»Лк.3.16.

Наш Господь був повний Святого Духа. Дух Святий зійшов на Нього під час Його Хрещення(Лк.3.22). Ісус сказав: Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п'є!  Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його.  Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього (Ів.7.37-39). Спаситель говорить, що від Нього потече ріка життя. І ріки живої води потечуть від кожного християнина. Іван пояснює, що Ісус говорив про Духа Святого: «Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував у Нього. Не було бо ще Духа на них, не був бо Ісус ще прославлений».
Перед своїм вознесінням на небо Ісус знову обіцяв учням: «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дiї.1:8). Протягом наступних сорока днів вони чекали і молилися «разом з Марією, Матір’ю Ісуса». В день П’ятидесятниці,  «І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. 4 Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав»Діян.2.2-4. Це відбулося, обіцянка Отця здійснилася!  Зараз ми живемо в часи Духа. Кожен християнин отримує  обітницю Отця. Святий Дух веде віруючих в Ісуса Христа до святості, дорогою виконання волі Отця.

Ця думка повинна спонукати нас бути дуже уважними і обережними у своєму ставленні до Святого Духа, щоб не засмутити Його.  «Духа не вгашайте». Коли Святий Дух починає діяти, не будьте байдужі і ледачі. Вітер дме, а моряк спить: вітер був попутний, та корабель не зрушив з місця. Якби він знав про вітер, то не спав би вночі, а піднявши вітрила плив до призначеного порту. Але він заснув, благословенний вітер лише злегка хитнув снасті і корабель залишився на мілині. Тому Нехай Святий Дух не зустріне зневаги та байдужості до Його перебуванню серед нас.

З найбільшим благанням звертаюся до тих, хто ще не покаявся.  Дух Святий - це життя,  Він рятує нас від гріха. Наверніться і живіть! Чому вам здається, що завтрашній день краще для покаяння, ніж сьогоднішній? Я не знаю цього. Однак я знаю багато причин, чому не можна відкладати порятунок на потім: це небезпечно, це може дорого коштувати, відкладання перетворюється  у відкидання.
Господь сказав: «Того, хто приходить, Я не вижену геть»  Він не прожене вас.  Нехай  зробить Святий Дух вас здатними довіритися Йому і підійти до сповіді покаяння прямо зараз! Наше блаженство починається з тієї хвилини, коли ми скажемо: "Я Твій, весь Твій і Твій навіки" Хай благословить вас Господь у цьому найважливішому  рішенні! Амінь.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 10 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину