Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті
17
січ.
2015
Голос з неба. Богоявлення. Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Проповіді
Зовсім недавно, брати і сестри, ми святкували подію Різдва: прихід у світ Божого Сина. Сьогодні ми з новою радістю переживаємо Богоявлення, явлення  Христа Спасителя на ріці Йордані. Хрещення називаємо Богоявленням, Христос Син Божий приймає в Йордані Хрещення, Бог Отець говорить з неба, засвідчуючи про те, що Христос - Його Єдинородний Син і Дух Святий сходить на Спасителя у вигляді голуба. Тема сьогоднішніх  роздумів – свідчення Отця.
І.Бог Отець тричі говорив з неба про Сина. Вперше голос пролунав, коли Ісус починав своє служіння, в часі  хрещення у Йордані. Друге – на горі преображення, в середині Його служіння, третє – перед стражданням і смертю на хресті.  Перше свідчення Отця пролунало коли Ісус, прожив  тридцять років укритого життя. В Євангелії від Матвія читаємо: «І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. І ось голос почувся із неба Це Син Мій Улюблений:, що Його Я вподобав!» Мт.3.16-17. Перед Ним були сорок днів молитви, посту і боротьби з дияволом. «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав – ці слова допомагали Христу перемагати спокуси.  У наших випробуваннях, спокусах, пустинях життя ми теж ніколи не буваємо самі. Бог дає сили у боротьбі, підкріпляє своїм Словом.
Другий раз свідчення пролунало у важливий момент місії Спасителя, коли Ісус мав намір послати сімдесят учнів для проповіді Євангелії. Це був час, коли Господь ішов до Єрусалиму, попереду маячила Голгофа і хрест. Ісус почав більше часу проводити з учнями, вчив їх про страждання і смерть.   Вийшовши на гору з трьома учнями, Ісус молився. «Як він ще говорив, ось хмара ясна заслонила їх, і ось голос із хмари почувсь, що казав: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!» Мт.17.5. Бог дав свідоцтво Ісусу. Бог і вам дасть подібні благословення. Тому, вийдіть і моліться. Слово Боже говорить: «Будьте тривалі в молитві, і пильнуйте з подякою в ній!»Кол.4.2.  В тиші молитви і ви почуєте слова: «Ти мій».
В третій раз свідоцтво Отця прозвучало безпосередньо перед терпінням і смертю Ісуса Христа. «Прослав, Отче, Ім'я Своє! Залунав тоді голос із неба: І прославив, і знову прославлю!» Ів.12.28.  Ісуса очікувала зрада Юди, слабкість учнів, Гетсиманія, болюча смерть… Тоді Він мав найбільшу потребу в підтримці Отця.
ІІ. Перший голос з неба звучав в часі покори Христа. Навіщо Йому приймати хрещення? Хрещення для грішників, Він не знав гріха, Йому нічого було змивати у воді ріки. Але Він став на місце грішників і з гріхами людей зійшов до вод Йордану. Взявши на себе людське тіло, Він став слугою, і виконав все те, що мали виконати люди.   «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» Тому,брати і сестри, якщо  будемо послушні Богу, то і ми в душі почуємо це свідоцтво Святого Духа! І навпаки, ідучи за власною волею,  залишимося без Божественної підтримки.
Друге свідоцтво було дане під час  особистої молитви Ісуса. Взявши з собою трьох учнів. Він пішов на гору для молитви. В часі молитви явились Мойсей та Ілля, а потім голос з хмари: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!» Отже, ми теж зустрінемо Отця, коли зійдемо на духовну гору для молитви. І навпаки – занедбання молитви зробить нас людьми духовно бідними.
Спільна молитва для нас потрібна так само, як і особиста. Втретє голос з неба пролунав у храмі, коли Ісус проповідував. На завершення своїх слів Ісус сказав: «Прослав, Отче, Ім'я Своє! Залунав тоді голос із неба: І прославив, і знову прославлю!». Християнин повинен приносити плоди. Виконуйте Його заповіді і ви пробудете в Його любові!
ІІІ. Розважимо тепер, для кого пролунали ці слова?  Над Йорданом для Івана Хрестителя і Ісуса. Дух Святий у виді голуба був знаком для Івана, що перед ним стоїть Месія. Тоді Іван переконався, що Ісус є Христос і вже сам став свідчити про прихід Месії.
Друге явлення було для більшої кількості людей: три апостоли і два явлені пророки. Свідоцтво поширюється, спочатку його чує один, потім п’ятеро…
В третій раз слова Отця були чутні для багатьох. Багато чули, проте не всі зрозуміли. Багато чули, але не зрозуміли. А можливо, засумнівались і намагалися знайти причину, щоб не повірити, казали: «загриміло». Інші приписували голос ангелам. Люди швидше повірять в сили природи, духів, демонів, ніж в Бога.  А Він явив Сина спочатку одному, потім для кількох, а потім  для  більшого числа людей. Прийде час, і перед Богом приклониться кожне коліно. Євангелізація охоплює всю планету, ім’я Ісуса Христа проповідується в усіх кінцях землі.
IV. Розглянемо, що наголошує Бог Отець в кожному свідченні?  В першому – походження: «Це Син Мій Улюблений». Ісус був Богом! Над Йорданом Він отримав запевнення і прилюдне визнання Отця.
Наступного разу Бог Отець наказує прийняти Ісуса як Учителя: «Його слухайте!»
В третій раз голос з неба підтвердив те, що Ісус виконав свою місію: «Прославив і знову прославлю!»
Кожен, хто слухає, прийміть це свідчення Отця. Бог промовляє до вашого серця – відкрийте для Нього своє серце! Прославте Бога своїм покаянням!
Слово над Йорданом – це проповідь Євангелії: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!» Хочеш пізнати Святу Трійцю – іди до Йордану, хочеш почути Добру Новину – іди до Йордану. Тут основа  євангелізму.  Добра Новина для кожного у тому, що Господь залишив небо і взяв на себе людські гріхи. Не має проповіді Євангелії без Ісуса Христа! Він – основа спасіння!
Бог Отець  голосом з неба, тричі свідчив про Ісуса. Благаю вас, прийміть це свідчення. Ісус з Назарету це Спаситель, що взяв на себе гріхи людей. Прийміть Спасителя, якого Отець уподобав. Бог обіцяв спасіння кожному, хто увірує і покається. Але Він нікому не обіцяв спасіння завтра. «Сьогодні тепер час приємний, ось тепер день спасіння» Об.12.10.  Господь кличе: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою»Мт11.28. Прийдіть до Нього і будете прощені, прийдіть до Нього і будете спасенні! Прославте Бога своїм покаянням!

 

Коментарі  

 
+2 #1 oksana 21.01.2015 12:16
Христос рождається! Славімо Його!
Хочу поділитися своїм роздумом над темою Різдва Христового та Богоявлення в світлі проповідей о. Михайла. Мене переповнює радість, що знайшла дорогу до джерела, яке тамує спрагу струменем живої води. Але сумно і тривожно мені за всю парафію, до якої належу. Каже ап.. Павло «Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове». (Рим.10:17) Маємо в селі новий величавий храм з чудовим канонічним розписом, з багатою позолотою. Є і священик в пишних ризах. А Живий Господь в прямому значенні слова «утаєний» (ніби захований) в Присвятій Тайні Євхаристії, десь на другому плані. Його в церкві не помічають, не розуміють для чого Він там є. Не славлять Бога, не дякують Йому, я вже не говорю про те, що не перепрошують. На прочитане Слово Боже давалася наука священика, та яка?..Як сісти до столу святкового, що їсти, як готувати і подати… Як вмиватися водою з копійками, щоб гроші водилися… Але ніхто не чув заклику «Покайтеся!», і «Слава на висотах Богу» була не належна. Та не забули згадати в привітанні всіх впливових можновладців, і многоліттня на їхню честь лунало дзвінко. Це наша спільна біда: бо яке слово чуємо - таку віру маємо. А Господь завжди один – довготерпеливий , многомилостивий , «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!»
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 12 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Знакомства с женщинами Свердловская область