Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 67 гостей на сайті
20
лют.
2013
Митар і фарисей- два життя, дві молитви Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 
Проповіді
mytarЧерез простір і час Бог говорить своє Слово, особисто до кожного. Притча про митаря і фарисея має особливе відношення до нашого життя, способу думання і молитви. Початок вісімнадцятого розділу євангелії від Луки говорить, що «потрібно молитися завжди і не занепадати духом». Навідь тоді, коли віра ослабне, молитва ослабне (ст8), але не змаліє Божа любов. Далі, щоб пояснити, якою повинна бути молитва Ісус розповів притчу про двох людей, що зайшли у храм помолитися.
Зайшов побожний, віруючий чоловік, знавець закону, з певними студіями, що багато постив, довго молився, робив щедрі пожертви на храм - духовний супермен. У нашому суспільстві він також мав би повагу та авторитет. В його молитві присутня подяка, але чи це подяка?- Ні! Це ода власній «праведності» і зовнішнім вчинкам. Пізніше інший колишній фарисей, пізнавши Христа став «усім для всіх» напише: «Я нічим не можу хвалитися, хіба тільки своїми немочами». В монолозі фарисея присутній осуд іншої людини, зневага ближніх. Господь перестерігає нас: «Не судіть, щоб і вас не судили»(Матв.7:1). Гордість фарисея льється через край. Через пиху впали демони, через гордість втратив царство Саул, через гордість Юда зрадив учителя. Слово вчить: «Бог гордим противиться, а покірним дає благодать»(Як.4.5). Найбільщий приклад покори - Ісус, що вмиває ноги своїм учням, а потім помирає на хресті, безгрішний за наші гріхи.
Митар став здалеку, свідомий своєї марності. Бачення власних гріхів – початок навернення, найбільший подвиг душі. Свідомий своїх гріхів, не помічав гріха в іншій людині. Він каявся, бючи себе в груди, був скрушенним і упокореним, «Серцем сокрушенним і смиренним ти, Боже, не нехтуєш»(Пс.51:19). У нього була віра і довіря до Божого милосердя. Просив милосердя і отримав його! «Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, - і буде вам так»(Мар.11:24).
Два способи молитви дуже різних людей і наслідки, плоди молитви теж зовсім різні. Митар відійшов оправданий, отримав те, що з довірям і покорою просив. Фарисей просто провів час у храмі, спостерігаючи за іншими, порівнював себе з другими, згадував свої «добрі» вчинки і осуджував ближнього. Його в житті ще очікували досвіди очищення і пізнання правди.
Слово Боже, як меч двосічний відкриває правду про нас самих. Бо хіба не помічаємо постави фарисея у власних розмовах з людьми, молитві, поведінці, сповіді? Місія Слова не в тому, щоб уприємнити слух, але, щоб пізнаючи правду і ми кликали скрушеним серцем: «Боже, милостивий будь мені грішному»! Яка наша молитва,чи сьогодні вийдемо з храму оправдані?

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 3 роки, 10 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Plan cul avec belle salope Champey-sur-Moselle