Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті
28
черв.
2011
Спокуси Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 
Нотатки
Спокуси переживаємо завжди, бо спокуси завжди нас атакують – спокуси від диявола, тіла, людей. Ніякий вік, місце, або становище людину не звільняє від спокус. Від хвилини гріховного упадку боротьба із спокусами невідємна від  боротьби духовної. В цій війні постійним противником людини є сатана.Спокуса  є суттю його діяльності,  він ніколи не спочиває і ніколи не спить. Кожний з нас із власного досвіду знає, що чим більше стараємося бути вірними Богу, тим більше нас атакують спокуси. Так стається бо сатана ненавидить людей, які навертаються і хочуть бути вірними Богу.
Коли людина перебуває в стані постійного гріха- не відчуває жодних спокус, але як  тільки бажає змінити своє життя – все пекло кидається на нього. Варто нам пам’ятати про це, що  в  дорозі до Бога обов’язково зустрінемося з ворогом.
Щоб зрозуміти сенс спокус, потрібно відкрити правду, що сатана не може спокусами пошкодити нам. Вірний є Бог і не дозволить спокушати нас понад те, що зможимо перенести(1Кор.10.14).  Доступ до людина  сатана має настільки,наскільки Бог йому дозволить. А Бог все чинить для нашого добра. В моменті життя, який переживаємо ця спокуса є середником нашого вдосконалення і виховання. Досвідчення спокус є школою багатьох чеснот, а найперше- покори. Спокуси можуть бути корисними, якщо відкривають нашу слабкість і марність. Віра кріпиться ласкою і випробуваннями. Чим більші випробування досвідчуємо, тим міцнішою стає наша віра.Спокуса – це випробування  випробуванням нашої віри. Через спокуси зростаємо у вірі і святості. Бог, допускаючи спокуси запрошує до інтенсивної співпраці з Його ласкою. А що думати про людей, які не переживають спокус? Відповідає св.Іван Віяней: «Правдоподібно, якщо пекельний дух з нами не бореться, то ми є його приятелями».
Як переживати спокуси? Теж радить св.Іван Віяней: «Коли ви в спокусі – жертвуйте Богу заслуги з неї випливаючі, щоб отримати противні їй (спокусі) ласки. Якщо ви спокушувані пихою- офіруйте її, щоб отримати ласку покори, якщо спокушувані нечистотою,жертвуйте її, щоб отримати ласку чистоти. Найпершим засобом у війні із спокусами є молитва. Покірна молитва перед найсвятішими Тайнами хоронить нас від спокуси  розпачу  Великою допомогою у боротьбі із сатаною є скруха. Спокуса завжди показує нам нашу марність.  Якщо ми повернемось до правдивого скрушення – сатана завжди відійде. Антоній пустельник, переживаєчи спокуси кликав: « Господи, Ісусе Христе, Сину Божи, помилуй мене грішного». Від тієї покірної молитви ворог відразу утікав. Можемо жертвувати спокуси в намірі навернення грішників. Сатана не витримує, коли його спокуса повертається  проти нього самого. Спокуси можемо переживати перед обличчям смерті, маючи в серці страх перед гріхом В часі переживання спокуси добре задати собі питання: чи в годину смерті буду задоволений, коли піду за пекельним нашіптуванням. Дуже корисним антидотом на спокуси є прослава  Бога словами і вчинками. Джерелом спокус є також наша пожадливість. Або християнин панує над своїми пожадливостями, або вони панують над християнином. Немає середнього.
Важливим елементом аскези є уникнення нагоди до гріха. Св. Віяней нагадує, що ангели при першій нагоді втратили Бога. Найбільшими нагодами до гріха є пиха і нечистота, можна говорити про певну залежність- якщо не відкинемо спокуси пихи, то будемо переживати спокуси нечистоти.
Найбільшим і особливим даром Христа для нас є Марія. Ми отримали Її за матір Досвідчуючи спокусу- утікаймо на Її руки, ставаймося дітьми. Святи Бернард заохочує: коли переживаєте спокуси- звертайтеся до Марії і напевно від них звільнитеся. Коли молимося молитвою «Богородице Діво»,  ціле небо радіє, а пекло тремтить. Накінець пригадуймо собі, що кожну перемогу над спокусою завдячуємо Христові.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 10 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину