Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 41 гостей на сайті
05
серп.
2014
Вогонь у Церкві Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Місія
_358В травні ми з дітьми нашої парафії поїхали з екскурсію до Львова. Поїздка була несподіваною та особливою з багатьох причин. Діти пізнавали історію Львова, його архітектурні пам’ятки і особливі місця, а я постійно думав про те, для чого Бог привів мене в це місто і чого хоче навчити.  Щодня  була Літургія в церкві на Сихові. На закінчення  - екскурсія і розповідь про історію та життя парафії. І тут до мене дійшло! Ця Церква – відповідь Бога на мої багаторічні пошуки, Його підтримка і заохочення.
Вразила не будівля храму,  інтер’єр чи розпис, хоча вони справді чудові. Навіть не кількість людей на Літургії. Я побачив живу, діяльну, впливову мегапарафію! В цій парафії горить вогонь Святого Духа: вогонь євангелізації, служіння людям, пастирської ревності.
Спробую описати ті інструменти, які, на мою думку, сприяють місії і росту парафії Різдва Богородиці  на Сихові:
1.Велика Церква складається з малих спільнот. Кожен парафіянин є членом якоїсь  групи. Спільноти дуже різні: хори, ансамблі, спортивні секції, художні гуртки, молитовні, Біблійні групи…  Через спільноти люди приходять до Бога, в спільноті духовно зростають,  знаходять собі друзів, часто наречених. В спільноті проявляється жертовність, служіння, вирішуються проблеми. В малих групах люди знають один одного спілкуються, допомагають один одному, помічають і розвивають свої таланти.
2. Катехетична школа. Духовним навчання охоплена кожна людина в парафії. Починаючи від  немовлят і закінчуючи літніми християнами – всі є учнями Христа, вивчають основи віри, Біблію, катехизм. Навчання є процесом, що ніколи не закінчується. Завдяки формації в малих групах і катехетичній школі парафіяни стають здатними інших навчати, ділитися Доброю Новиною в світі.
3. Команда служителів. Священики, вчителі катехетичної школи, аніматори і лідери малих груп, семінаристи і волонтери – усі гармонійно об’єднані в пориві служіння Богу і людям. Відчувається злагодженість праці, бачення мети, відчуття обов’язку. Кожен служить Церкві своїми дарами і покликанням. Миряни тут – повноправні і гідні працівники на ниві Христа. Коли команда запалена вогнем служіння – інші обов’язково прийдуть подивитись на вогонь!
4. Атмосфера поваги та любові. Не зважаючи на десятки тисяч членів громади – кожен відчуває любов і турботу керівників парафії. Любов як мед, притягує нових людей до Церкви, яка постійно зростає. Я зустрічав в інших місцях кількісно великі, але мертві парафії, де люди не знають один одного, там чути запах плісняви. Сихів –  територія християнської любові, відкритості і служіння. Тут привітно зустрічають нових людей і намагаються налагодити з ними контакт.
5. Парафія розвивається. Церква живе не спогадами, а мріями. Через навернених людей народжуються нові плани і напрямки служіння.  Парафіяльні заходи, душпастирську працю, планують наперед і очікують результат – постійне збільшення парафії, внаслідок приходу до Бога колишніх грішників.
6. Гідне служіння Літургії, її пояснення. На Службі не буває скучно.
7.Цікава, Біблійна і актуальна проповідь, яка по християнськи відповідає на життєві запити людей. Проповідують різні священики, враховуючи особливості  різних груп людей.  Проповідь Божого Слова є обов’язковою на усіх щоденних Службах.
Звичайно, кожна парафія особлива. Ми відрізняємося географічно і ментально. Не можна перенести форми праці з мегаполіса в сільську парафію, або скопіювати досвід  Львова для міста в центрі України. На мою думку, це помилковий підхід – розробляти одну стратегію, зверху і для всіх. Особливості в кожній парафії можуть бути різні, але принципи духовного і кількісного росту – дуже подібні. Зустрічав парафії, які роблять наголос на  один вид праці. Наприклад, гароно розвивається катехизація, або хор чи харитативна праця. Часто це зв’язано з особливою харизмою настоятеля. Це, звичайно, приносить плід, але парафія по справжньому розвивається в багатогранному служінні, коли розвиваються різні аспекти праці. Хто бажає працювати – шукає можливості. хто не хоче працювати – знаходить причини. Глибоко переконаний, що кожна парафія може і покликана збільшуватися кількісно та якісно. Тобто рости в глибину, розвиваючи духовне життя, в ширину – проводячи євангелізацію,   і вверх, через катехизу і вичення Біблії.  Завданням священиків є створити  умови для росту парафії.
Такі парафії, як церква на Сихові  повинні бути місцем, куди варто поїхати, що навчитися  будувати парафію – спільноту любові.  Проща до Церкви на Сихові (іншими словами не можу цього передати), допомогла зробити висновки,  утвердитися на вибраній дорозі душпастирського служіння. Через приклад  своїх слуг Бог заохочує до  праці, дає сили для боротьби. В  Бога є мрії про наші парафії, Він хоче бачити їх живими, великими і місійними. Молімось, щоб вогонь Святого Духа запалив серця християн, наші парафії і за словами св.Івана ПавлаІІ, змінив лице цієї землі. Християни покликані стати знаряддям в руках Господа, допомагаючи Йому будувати Церкву і рятувати душі від пекла.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 10 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину