Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 40 гостей на сайті
26
трав.
2011
Табір відходить в небо Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 
Євангелізація
i10Кому не доводилося бачити представників  народу, який ось уже п’ять століть живе поряд із нами. Володіє загадковою історією, має самобутню культуру та лише їм притаманний характер. Я говорю про циган (або ромів, як вони себе воліють називати). Вихідців з далекої Індії.
По різних статистичних даних в Україні проживає від 50 до 400тисяч ромів. На відміну від загальноприйнятої думки кочує меньша половина цього народу. Багато ромів живе та працює в селах, частина  у промисловості. Проживають компактними групами. Щедрість, гостинність, вірність сімейним традиціям – це риси національного характеру ромів.
Нажаль спостерігається низкий рівень освіти: з десяти першокласників випускниками стають  двоє- троє. У них своя психологія. Вони намагаються не втручатися у суспільне й політичне життя навколишнього оточення, щоб не спровокувати до себе негативне ставлення та не привертати  особливої уваги. Їхні потреби обмежені найпростішими речами і тому вони не дуже опікуються освітою дітей.  Мабуть із цим повязується високий рівень злочинності. Найбільша кількість правопорушень - наркоторгівля та крадіжки. Кількість рецидивів- близько 80%.  Мова циган належить до індійської групи індо- європейських мов. Власної писемності не мають.
Часто релігійність ромів статистично повязують із вірою народу, на землях якого вони проживають.  Проте, беручи до уваги повсюдно високий рівень криміналітету, релігійність виглядає дуже поверховою.
Життя ромів поряд із нами є доброю нагодою свідчити їм Христа, євангелізувати, поважаючи самобутність та звичаї. Наші священики з великою посвятою служать у багатьох лікарнях, в’язницях, хоспісах, військових частинах. На мою думку, варто використати досвід і душпастирський порив, щоб відшукувати майбутніх святих і серед циган.  Адже для Бога ми всі одинаково важливі. Це поле праці і для служби «Карітас» Не знаю чи є переклади Святого письма, духовної літератури, катехизму на мову циган. Можливо варто зробити записи в аудіо форматі, організовувати табори для дітей та молоді, прощі цього народу до відпустових місць?  Велику  допомогу  в цьому напрямку праці  можуть надати роми, котрі є християнами. Вони виконають  велику працю приводячи своїх співбратів до спасіння і Божого Царства. У місцях компактного проживання циган з часом можуть народитися   парафії, церкви, де служба і проповідь буде на мові загадкового, волелюбного народу.  Молімося, брати і сестри за  ромів, благословення для них, а також, про покликання священиків, монахів, мирян працювати для добра цього народу.
P.S.  Буду вдячний читачам за висловлені думки, коментарі, а особливо за молитву.
 

Коментарі  

 
+1 #2 Оксана 24.06.2011 13:57
В дитинстві нас лякали циганами.Тепер ми не маємо їх за людей,обходимо “десятими дорогами”,боїмо сь щоб не обікрали.Соромно.Колись я спілкувалась в автобусі з молодою циганочкою,і відчувала як люди з огидою дивиляться на мене. А я питалась її про звичайні речі:де живе,чим займається,хто мама і тато,про братів і сестер,бабусю,п ро побут.Маю надію,що хоча б одна людина з того автобуса зрозуміла,що з ними потрібно спілкуватись як з рівними собі,і любити як будь-якого ближнього з свого осередку.Правда,…коли я вийшла з атобуса,то перевірила чи на місці мій гаманець.Соромно.
Цитувати
 
 
+1 #1 Тарас 24.06.2011 13:57
“Парафіяни радо послухають священика, який має близькість до життя громади…” Цього бракує нашій парафії. Парафія це сім’я. Коли батько мало часу приділяє розмові з дітьми, діти – обділені батьківської поради. Молімося за наших парафіяльних батьків.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 3 роки, 9 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Site de rencontre b2 belgique