Головна
Про сайт
Статті блогу
Література
Завантаження
Галерея
Контакти
   

Допоміжні матеріали

Відео Відео
Опитування

Який рівень проповіді у вашій Церкві?

Проповідь актуальна, цікава, добре підготована - 66.7%
Бажано кращої - 25.9%
Не підготована, або відсутня - 7.4%

Total votes: 27
The voting for this poll has ended on: 10 лют. 2016 - 11:32
Останні коментарі
 • Дякую, читаючі ці проповіді багато беру для себе.. :-) Весь коментар...
  21.10.16 14:59
 • Низький уклін і Вам, Вчителю. За мудрість, скромність, за мужність. Ви, отче, є ... Весь коментар...
  05.10.16 13:16
 • Слава Ісусу Христу! Вкотре перечитую Слово Боже, процитоване в проповіді о. Миха... Весь коментар...
  28.09.16 12:56
 • Слава Ісусу Христу! Кожного разу, коли роздумую над Вашою наукою на Євангельські... Весь коментар...
  30.06.16 09:25
 • Христос рождається! З великим сумом роздумую над словами проповіді про грані соб... Весь коментар...
  25.01.16 16:39
Євангелізаційні спільноти
Місійні терени

Соціальні мережі

facebook facebook
Twitter

Новини RSS

feed-image Feed Entries

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті
15
серп.
2011
Молитовне читання Святого Письма Друк e-mail
Біблістика

 

Молитовне читання Святого Письма

Мета:

 • навчитися слухати голос Божий тут і тепер;
 • навчитися читати Святе Письмо спільнотою.

 

Необхідні засоби: Святе Письмо.

Зауваження:

Метод читання не вимагає від ведучого глибоких богословських знань, але уважності до читання та ходу проведення методи. Тому провадити таке молитовне читання Святого Письма може кожен християнин як на своїй парафії, так і у своїй сім’ї, родині.

Важливо проводити метод у малій групі з 6 або 7 осіб. Якщо група велика, варто поділити її на групки по 6-7 осіб, попередньо приготувавши окремих ведучих для них..

За основу тексту  читання рекомендується брати Євангеліє з наступної неділі чи свята.

Хід зустрічі:

Молитва. Всі сідають в коло (може проходити і за столом), запалюється свічка (чи лампадка) і ведучий провадить молитву. Найкраще ? до Святого Духа „Царю Небесний” або ж будь-яку іншу молитву.Може бути спонтанна, своїми словами (на вибір).

1-й етап читання: „Що найбільше вразило?”. Ведучий читає перший раз вибраний фрагмент Святого Письма. Тоді запрошує присутніх до роздумів: „Спробуємо розважити 2-3 хвилини у тиші над тим, що кожного із нас найбільше вразило із прочитаного: слово, словосполучення чи речення.” Після цього 2-3 хв. роздумів у тиші. Кожен приватно може собі ще перечитати чи переглянути цей фрагмент у Святому Письмі. Ведучий перериває тишу запрошенням: „А зараз я попрошу кожного поділитися вголос своїми роздумами. Що і кого найбільше вразило, захопило чи було незрозумілим, що найбільше сподобалось, чи не сподобалось? Але дуже коротко, кількома словами”. Важливо щоб починав ділення хтось із бажаючих, але не потрібно нікого змушувати. Той, хто ділиться, бере в руки свічку (чи лампадку) і передає іншому, хто бажає, або ж ставить знову посередині. Якщо нема сміливих, варто почати із себе і першим поділитись своїм враженням від прочитаного, даючи цим приклад для інших. Найкраще, коли кожен висловиться, але ведучому варто слідкувати за тим, щоб враження учасників були дуже короткі і лаконічні, без довгих пояснень та інтерпретацій, без поучувань чи застережень.

2-й етап читання: „Що Бог хоче мені сказати?”. Бажано щоб ведучий попросив  когось із учасників прочитати другий раз той самий фрагмент Святого Письма. Після читання ведучий знову запрошує до роздумів: „Призадумаємось зараз у тиші: що Господь Бог хоче мені зараз, тут і тепер особисто сказати цим словом чи фразою, які промовив до мене через читання?”. Роздуми у тиші 2-3 хв. Ведучий запрошує до ділення: „Отож, що Господь Бог хоче мені зараз, тут і тепер особисто сказати, чого навчити або ж перед чим перестерегти?. Знову усі бажаючі діляться своїми думками. Важливо, щоб відповіді не були узагальнені чи безособові, але щоб будувалися учасниками у першій особі однини, тобто: „Я думаю ...”, „Мені Бог ...”, а не „Бог напевно хоче, щоб всі люди...”. Ділення повинне відображати, як прочитаний уривок стосується саме мого життя (особи, що ділиться) і саме зараз, в цей момент. Ведучий повинен перепросити і зупинити учасника, який говорить узагальнено і пояснити в який спосіб висловлюватись.

3-й етап читання: „Що я хочу сказати Богові?”. Ведучий доручає іншому учасникові прочитати третій раз той самий фрагмент Святого Письма. Запрошення до роздумів: „Що я хочу сказати Господеві  у відповідь на Його слово до мене?”. Час тиші і роздумів: 2-3 хв. Ведучий може першим порушити тишу, взяти в руки свічку (чи лампадку), щоб подати приклад правильної форми відповіді, яка має вигляд спонтанної індивідуальної молитви ? розмови, діалогу з Богом. Тобто, це є виключно форма: „Я – Ти”, це  звернення від першої особи однини до другої особи однини.  Дуже важливо для ведучого слідкувати за дотриманням цієї форми: досвід показує, що більшість учасників починають неправильно, наприклад: „Я хотів би подякувати Богові...” – тоді ведучому потрібно перепросити і виправити  „Коли хочеш, то подякуй Богові! Саме тут і тепер (не боятися зупиняти, але робити це ввічливо). Або ж учасник знову починає: „Я дякую Богові ...”, тоді ведучий знову повинен перепросити: „Хіба Бог зараз так далеко? Чому ми боїмося звернутись до Нього особисто? Хіба ми не віримо, що саме тут, зараз присутній з нами Бог, присутній Христос, Який промовляє до нас сьогодні Своїм Словом, Який каже: „де двоє чи троє зберуться в Моє Ім’я, там Я є серед них!”. І тільки тоді, коли учасники розпочнуть творити справжню молитву, живу „єктенію”, можна вважати метод успішно проведеним: “Я дякую Тобі, Ісусе, за…”;  „Пробач мені, Господи...”; „Прошу Тебе, Ісусе, подай мені…”; Люблю Тебе, мій Боже, і хочу бути ...”

 

Спільна молитва: Можна всім взятися за руки і, на вибір керівника, помолитися „Отче наш” або будь-яку іншу молитву.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
 

 

 

Останнє повідомлення: 4 роки, 11 місяці тому
 • madmin : Тож усе я вважаю за втрату ради переважного познання Христа Ісуса, мого Господа, що я ради Нього відмовився всього, і вважаю все за сміття, щоб придбати Христа. Фл.3.8

    Лише зареєстровані
    користувачі можуть
    залишати повідомлення


Санкт-Петербург, секс знакомства: Девушка ищет мужчину